Farid Farjad Diyarbakır Konseri


Farid Farjat Dinle

Farid Farjat Dinle

Farid Farjad Diyarbakırda !
Dünyaca ünlü keman sanatçısı İranlı Farid Farjad, 27 Mart’ta Diyarbakırlılarla buluşacak. Diyarbakır Kültür Sanat Vakfının organize edeceği konser Dicle Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleşecek.27 Mart 2010 – Saat 7.30 da gercekleşecek olan Farid Farjad konserinin biletleri Bugün (08 Mart 2010) tarihi itibariyle satışa sunulmuştur.
Farid Farjad Kimdir ?
Farid Farjad, 1938 yılında Tahran’da doğdu. Fars Halk Müziği’nde derin bir birikime sahip olan Farjad, keman ile Batı Klasik Müziği üzerinde de çalışmalarda bulundu. Batı Klasik Müziği üzerindeki çalışmaları Fars müziğinin gelişiminde büyük öneme sahiptir. Dünyanın en iyi keman virtüözlerinden biri olan Farjad’ın Anroozha (O Günler) I, Anroozha II, Anroozha III, Anroozha IV ve Anroozha V olmak üzere beş parçadan oluşan albüm serisi bulunmaktadır. Ayrıca Golha Orkestrası adlı kolektif bir albüm de sanatçının eserleri arasındadır. Anroozha serisinin ilk dördünde Farjad’a Abdi Yamini, beşinci albümde eşi Mitra Tavakkoli Farjad piyano ile eşlik etmiştir.

Bilet satış noktaları ;
Stand
Megacenter girişi, Sanat Sokağı girişi,Fen Fakültesi önü
Cafeler
Tigris cafe,Kahverengi cafe,Hüner cafe
Kurumlar
ÇIRA Kültür ve Sanat Derneği , Ensar Kitap evi


Video Adresi :
Embed Kodu :
Facebook'ta Paylaş
2.754 dinleme.
Kategori : Etkinlikler

Kürtçe Müzik Dinle: , , , , , ,

Yorum Kutusu

Lütfen aşağıdaki basit matematiksel işlemde boş yeri doldurduktan sonra yorumunuzu gönderin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.